Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos 4c klasė sausio 23 dieną apsilankė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Klasės vaikai ir tėvai žiūrėjo baleto spektaklį ,,Sniego karalienė“. Šiame spektaklyje šoko 4c klasės mokinė Beata Mikalonytė. Ji atliko antraeilį šuniuko vaidmenį.

Baleto spektaklis “Sniego karalienė”, kurį sudaro dvi dalys, pasakoja apie vaikus Kajų ir Gerdą. Jiems besiklausant senelės pasakos lange pasirodo Sniego Karalienė. Naktį ji pagrobia Kajų ir sušaldo šuniuką su katyte. Gerda labai liūdi, bet po kiek laiko pasirodo Pavasaris, atšildo gyvūnėlius ir duoda Gerdai stebuklingąją rožę.

Antroje dalyje mes stebime Gerdos kelionę. Ji turi patekti į Stebuklingąją karalystę, kur pamato linksmus nykštukus, jie padeda mergaitei pavojingame kelyje. Toliau keliaudama netikėtai Gerda pakliūna pas plėšikus, kol galiausiai išsilaisvinusi toliau ieško Kajaus. Greitai Gerda atsiranda Sniego Karalienės karalystėje, kurioje pastebi Kajų. Jos meilė padeda nugalėti Sniego Karalienės kerus ir vaikai kartu su draugais galiausiai švenčia Pavasarį.

Visi žiūrovai plojo, spektaklis visiems labai patiko. Ypač mes džiaugėmės savo klasės drauge Beata, kuri po spektaklio pozavo kartu su mumis nuotraukoms. Vėliau Beata atsakė į kelis jai užduotus klausimus.

Ką tau reiškia baletas?

Beata: Baletas man yra didelė pramoga ir būdas išreikšti savo jausmus. Kai aš šoku  jaučiuosi laisva ir laiminga. Baletas man padeda pamiršti visus sunkumus, galiu atsipalaiduoti ir negalvoti apie mokslus, išreikšti savo kūrybiškumą.

Ar jautei kokį jaudulį ar baimę prieš pasirodymą?

Beata: Taip, jaučiau nedidelį jaudulį. Tai buvo mano antras pasirodymas  teatro scenoje, todėl jaučiausi užtikrintesnė nei pirmą kartą. Jaudulį kėlė tai, kad žinojau, jog mane stebės daug pažįstamų. Tačiau kai atėjo laikas šokti aš įsijaučiau į vaidmenį ir nebesijaudinau.

Ar išmokti šokti šuniuko rolę užtruko daug laiko? Ar buvo sunku?

Beata: Tikrai buvo sunku. Paskutinėmis savaitėmis prieš premjerą treniravausi 3 valandas per dieną kelis kartus per savaitę. Reikėjo mokytis ir namuose, žiūrėti anksčiau buvusių spektaklių įrašus ir išmokti savo vaidmenį. Bet man toks mokymasis labai patiko.

Koks yra tavo svajonių vaidmuo?

Beata: Jeigu būčiau profesionali šokėja, tuomet norėčiau suvaidinti sniego karalienę. Jos rolė man labai įspūdinga. Kol dar lankau mokyklą, labai norėčiau tapti viena iš plėšikių, nes jų pasirodymas man atrodo pats smagiausias.

Ačiū Beatai, linkime jai daug tokių puikių pasirodymų ir svajonių vaidmenų įkūnijimo.

Beje, įdomu, ar žinojote, kad dvi pavasario gėlių mergaičių šokėjos yra kinietė ir suomė? O Kajaus vaidmenį atliko rusų artistas.

Straipsnį parengė Emilė Juodytė (4 c kl.)